قیمت مصوب ماسک‌های سه لایه و N۹۵

مدیر کل اداره تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو، نحوه تامین و توزیع تجهیزات مربوط با کرونا را مانند ماسک، دستکش و… ، با نرخ مصوب موارد نامبرده در این پست را، بصورت رسمی اعلام کرد.

به گزارش سایت خبری تابناک، مهندس سید حسین صفوی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت تامین تجهیزات مرتبط با کرونا، مانند تجهیزات حفاظتی ماسک و تجهیزات بیمارستانی مانند دستگاه ونتیلاتور، گفت: در زمینه تامین ونتیلاتور، از ظرفیت تولید داخلی استفاده می‌کنیم. طی دو الی سه ماهی که درگیر کرونا بودیم، با توجه به نیازی که در داخل کشور احساس شد و همچنین با توجه به اینکه موجودی جهانی این دستگاه هم کاهش یافته بود و قیمت‌ها افزایش یافت، به شرکت‌های داخلی تولیدکننده ونتیلاتور کمک‌هایی اعم از تخصیص وام، پیگیری تامین قطعات مورد نیاز شرکت‌ها و… و. انجام شد. بر همین اساس در حال حاضر ظرفیت تولیدمان در حوزه قابل قبول است. به طوری که طبق پیش‌بینی‌ها آنچه که برای تجهیز تخت‌های آی‌سی‌یو و تامین نیازمان در این حوزه در پاییز، به آن نیاز داریم، ‌ در حال تامین است.
در صورت پیک مجدد کرونا در پاییز، مشکل ونتیلاتور نخواهیم داشت.

افزایش بیش از پنج برابری ظرفیت تولید ماسک در کشور

صفوی درباره قیمت‌گذاری ماسک‌ های مختلفی که در بازار عرضه می‌ شود هم افزود: به طور کلی دو نوع ماسک در کشور موجود داریم؛ یکی ماسک‌ های سه‌ لایه و دیگری ماسک‌ های N۹۵ که ظرفیت تولید آن ها در کشور طی ۲ الی ۳ ماه گذشته، بیشتر از ۵برابر شده است و از نظر حجم تولید، به میزان خوبی رشد کرده ایم. باید توجه داشت که ماسک‌ های سه لایه خود همچنین به ۲ دسته تقسیم می‌ گردند؛ یکی ماسک‌ هایی که به صورت صنعتی تولید می شوند و رشد تولید قابل توجهی داشته‌ اند و دیگری ماسک‌ های نیمه‌صنعتی می باشند. ماسک‌ های نیمه‌ صنعتی نیز بر اساس دستور العمل‌های اداره‌ کل تجهیزات پزشکی، به عنوان ماسک‌ های کارگاهی و نیمه‌ صنعتی توسط کارگاه‌ ها و گروه‌ های جهادی تولید، ضدعفونی، بسته‌بندی و آماده عرضه به بازار شده است.

قیمت مصوب ماسک‌های سه لایه و N۹۵

   ماسک‌هایی که به صورت نیمه‌ صنعتی تولید شده اند و تولید می شوند، به طور قطع برای تزریق به بازار پزشکی و در سطح داروخانه‌ ها آماده شده اند، که با توجه به این که کارگاهی بوده و با چرخ خیاطی تهیه و تولید می‌شوند، قیمت تمام شده آن‌ ها زیاد است. بنابراین، بر اساس مصوبه‌ای که در ستاد کرونای وزارت صمت تصویب شد، سقف قیمتی ۱۶۰۰ تومان برای آن‌ ها تعیین گردید. و ماسک‌ هایی که به صورت صنعتی در کشور تولید می‌شوند، در حال حاضر میزان تولیدشان از حدود سیصد هزار به بیشتر از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ماسک رسیده است. توزیع این ماسک‌ ها نیز در مراکز درمانی اعم از دولتی، خصوصی، تامین اجتماعی، نیروهای مسلح و… و. انجام می‌شود. قیمت مصوب این نوع ماسک‌ ها از درب کارخانه ۷۰۰ تومان بوده که این ماسک‌ ها با حواله اداره‌ کل تجهیزات پزشکی در مراکز درمانی توزیع می‌ گردند و بخشی از این ماسک‌ ها نیز برای آینده به انبار برده می شوند و دپو می‌ شوند.

برای اطلاع از جدیدترین نرخ ماسک و دستکش پزشکی به صورت آنلاین می توانید پیج تخصصی فروش تجهیزات پزشکی رزمدیکال را در صفحه اینستاگرام خود دنبال کنید.

تماس با ما

تماس با ما

  شماره تماس: ۰۹۱۲۰۹۲۸۳۹۷

تماس با ما

  تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۷

تماس با ما

  کانال تلگرام: Rozmedical@

تماس با ما

  اینستاگرام: Rozmedical@

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.